top of page

De jó lenne változni! Miért is ennyire nehéz a változtatás?

Biztos Te is érezted már, hogy változásra lenne szükséged ahhoz, hogy jobban érezd magad a munkádban, kapcsolataidban, és az egész életedben. A kulcszó: változtatás.

Szorongásból a boldogságba - ábrázolás fával

A változáshoz vezető út mindig bennünk rejlik, erre sokan rájöttünk, olvastuk róla, és már a bölcsek is megmondták. Ami nagyon igaz, jól is hangzik, de vannak törvényszerűségek, amelyek ezt a folyamatot hátráltatják, és ezért hiába az igyekezet, mégis sokszor kudarcot vallunk benne. Ez az a pillanat, amikor csalódottságunkban fel is hagyhatunk a további építkezéssel.


Ismerd meg ezeket a nehezítő tényezőket, segíts magadon! Elfogadóbban, gyengédebben tudsz hozzállni magadhoz és másokhoz is.

Nézzük meg együtt, hogy mik azok a törvényszerűségek, amelyek akadályozhatnak minket a változásunk folyamatában.


Az egyik nehézségünk, talán furcsa, amelyet valaha a önnön magunk szolgálatára építettük ki. Lelkünk egyik védekezési formája, amikor is kialakít egy olyan reakciót, amely megvéd bennünket a lelki fájdalom okozta sérülésektől.


Mikor és hogyan alakult ki? Mindannyian egyediek vagyunk, más és más életúttal. Ezért mindenkinek más a története. Ami viszont közös bennünk az az, hogy valamilyen lelki szükségletünk, valamikor a múltban nem lett kielégítve, és erre egy olyan reakciót alakítottunk ki, amellyel ezt a fájdalmas hiányt ki tudtuk tölteni.


Mik lehetnek ezek a lelki szükségletek?


- Biztonságosan kötődő kapcsolat(gondoskodás, elfogadás);

- Énazonosság érzése;

- Jogos igények kifejezhetősége; - Játék; - Reális kertek, önkontroll kialakulása


Tehát ha korábban valamilyen lelki szükségletünk nem lett kielégítve, akkor erre egy olyan reakciót alakítottunk ki, amely ezt a fájdalmas hiányt pótolni tudja.


Mik is lehetnek ezek a reakcióink?


- Önfeladás -önalávetés

- Elkerülés / hazugság;

- Túlkompenzálás / agresszió

Figyeljük meg, hogyan aktiválódik! Reakcióinkat, sérüléseinket miatt a múltban alakítottuk ki. Ha találkozunk a jelenben egy hasonló szituációval, amely a sérülésünket okozta, ugyanazt az érzést éljük át újra, amelyet a keletkezésekor éreztünk, és ez magával vonzza a régen kialakított mintáinkat. Ez a találkozás érzelmi fájdalommal jár, ezért tudatosságunk elszigeteli magát ettől a tapasztalattól, és átadja a helyet a tudatalattinknak, ahonnan régi stratégiáink kerülnek elő.

Ezek a "jól bevált" stratégiák viszont a jelen életünkben nem biztos hogy a legmegfelelőbb eredményt hozzák. Ezért nagyon fontos, hogy ha elkezdünk a változáson dolgozni, nagyon szelíd ,kíméletes eszközöket válasszunk, hogy azokat a védelmi rendszereket, amelyek megakadályozzák, hogy rá tudjunk nézni a valós problémánkra, a választott segítő eszközünk ne indítsa be. A virágterápia kiváló eszköz lehet a megoldásra.



Bach Virágterápia illusztráció

Ezeket a reakcióinkat régen beidegzett, már alap beállításként működő neuron munkája biztosítja, és rosszul feltételezzük, ha azt gondolhatjuk, hogy ez már megváltoztathatatlan.

Ami a jó hír, hogy az agy életünk végéig képes új idegpályákat kialakítani.


Amiben viszont a nehézségünk rejlik, hogy nem könnyű a bevésődött viselkedési mintákat új útvonalakra átterelni. De nem lehetetlen!

Ez olyan, mint a víz, amely még mindig a régi mederben folyik. Ezt a múltban építettünk ki. A múltban megélt érzéseinktől elindulva, ezen a területen tudunk hatékonyan dolgozni, amíg ki nem építjük új hálózatunkat.


A kineziológia One Brain módszertana az oldásban és az újjáépítésben tud segíteni bennünket. hálózatunkon.


Homok, stresszoldás illusztráció

Kitartó szelíd munkával ki tudod építeni az új medredet, amely már egy sokkal kellemesebb tájra kalauzolja lelked folyóját. Szeretettel kínálom segítségem neked ehhez a szép feladathoz!



Legyen szép napod!


Gabi





43 megtekintés0 hozzászólás

Comments


bottom of page