top of page

Létünk -jólétünk lelki szükségletei😍


Rózsaszín ruhás hölgy egy szál viárggal

Hogy mit is jelent ez?🤔



Biztos Téged is érdekel, hogy melyik életszakaszban milyen lelki igényeink lehetnek, milyen stresszt okozhat, ha ezek nem elégülnek ki, és, hogy tudunk ezen sebek begyógyításában segíteni.


Szerencsés tisztában lennünk szükségleteinkkel, és ez alapján átgondoljuk, hogy mik azok az érzések, vágyak az adott időszakunkban, melyek nem teljesülhettek és sebet ejtettek lelkünkön.


Azért is fontos tudnunk,hogy ezeket az érzéseket igényeket már gyermekeinknek meg tudjuk adni. 



Ehhez szeretnék Neked egy kis segítséget nyújtani.

Jelen posztommal a fogantatást és a csecsemőkort és az ezzel járó nehézségeket, feladatokat fogjuk nagyító alá venni.

Már a fogantatástól kezdve átéljük a környezetünk lenyomatait édesanyánkhoz kapcsolódóan. Az Ő érzésvilága, az Őt ért külső és belső leki hatások a hormon rendszerén változást eredményezve jutottak át a mi szervezetünkbe, amelyekett ezáltal testi szinten, magzatként mi magunk is érzékeltünk.

A születésünkhöz kapcsolódóan is társulhatnak élmények, amelyek szintén mély nyomot hagyhatnak lelkünkben.

A világra érkezve, már születésünkkor sok élménnyel, érzéssel kerülünk a családunkba.

Világra jöttünk után az egység /elkülönülés érzésvilága köré csoportosulnak lelki feladataink.

Az anyaméhben megtapasztalhattuk a egység érzését. Születésünk után pedig az elkülönülést kell - lehetőleg minél szelidebben és fokozatosabban - megtapasztalnunk.

Ez az úgynevezett "odaszentelődés" időszaka, amikor is családunk segítségével képesek leszünk a kinti világban is egymásra hangolódni .


A kötődés, a szeretet és a biztonság megélése kialakítja bennünk az ősbizalmat.

Ez a kép kialakitja bennünk annak biztonságát, hogy szerethetőek vagyunk, akkor is ha kicsit nehezebb, nyügösebb időszakunk van.


Ebben az életkorban még erőteljes telepátiás képességekkel rendelkezünk, és jeleken keresztül érzékelünk, kommunikálunk a külvilággal. Mivel felnőttkorunkra ezt a kommunikációs képességünket és érzékelésünket részben elveszítetjük, ezért fiatal szülőként fel kell frissíteniünk, azaz meg kell próbáljuk újra megtanulnunk.

Olyan ez, mint amikor új nyelvet tanulunk. Sok figyelmet, kitartást és türelmet igényel.





A kommunikációs képességeink, csatornáink változnak, fejlődnek az életkor előrehaladtával. A csecsemő először sírással nyugtalansággal fejezi ki igényeit. Az már nagy segítség, ha szülőként stabilan el tudjuk fogadni, és értelmezni tudjuk ezt a kifejezési formát, azaz meg tudjuk fejteni, hogy milyen igény rejtőzhet mögötte.

Intuitívan is rátalálunk és megtapasztalhatjuk, hogy a csecsemőkori igényeket leghatásosabban a rengeteg érintéssel, a meleg tónusú beszéddel, énekkel és ringatással tudjuk kielégíteni.

Amit nagyon fontos tudnunk erről az időszakról:

  • nem tudunk egy kis csecsemőt  elkényeztetni, ezért ne spóroljunk a  szeretgetéssel, babusgatással.

  • ilyen idős korban még nem lehet tanítani, mert a csecsemő idegrendszere nem elég érett, és ezért nem tud megérteni szabályokat.

Tehát nem kell attól tartanunk, hogy "túlzott" törődésünk később "elkényeztetődés" formájában visszaüt ránk, szülőkre.

A csecsemőkor időszaka szülőként nagyon sok kihívás elé állítja az embert.

Megküzdés a fáradsággal, az elvárásokkal, bizonytalanságainkkal. Érdemes ezért segítségül hívni különböző lelki erőforrásokat.

Akár egy segítő beszélgetés folyamán megnézni, mik azok a akadályozó tényezők, amelyek megnehezítik a mindennapjainkat, illetve milyen segítséget tudunk hívni a könnyítés érdekében.🌺


Ha felismerted hiányosságokat, amelyeket nem kaptál meg, vagy úgy érzed, te nem tudtál megadni gyermekednek, ne ess kétségbe! Van rá megoldásts, hogy ezeket a hiányosságokat pótold.

Kérdezz, keress bátran! Várlak szeretettel a Lélekző-Műhelyben!


Gabi





Válassz terápiás foglalkozásaimból, vagy ha kérdésed van üzenj, hívj!





57 megtekintés0 hozzászólás

Comments


bottom of page